Wielkość tekstu:

Aktualności

SOLIDARNI Z UKRAINĄ

W związku z bezprecedensową agresją zbrojną Rosji na suwerenną i niepodległą Ukrainę, Rada Nadzorcza
i Zarząd Metra Warszawskiego Sp. z o.o. wyrażają swoją głęboką solidarność z bohaterskim narodem ukraińskim.

Więcej...

Weekendowe zmiany w kursowaniu linii metra M1

W związku z pracami konserwacyjnymi na linii metra M1od dnia 9.07.2022 r. do dnia 10.07.2022 r. wprowadza się zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Linia metra M1 będzie kursowała na odcinku STOKŁOSY – MŁOCINY wg aktualnego rozkładu jazdy.

Więcej...

Metro dojeżdża już na Bemowo

Druga linia metra wydłużyła się o dwie nowe stacje. To Ulrychów i Bemowo. Ze stacji Trocka pasażerowie dojadą w ten rejon w niecałe pół godziny. 30 czerwca nowy odcinek metra otworzyli wspólnie prezydent Rafał Trzaskowski i unijna komisarz ds. spójności i reform Elisa Ferreira.

Jesteśmy na Bemowie, to już dziewiąta dzielnica, do której dotarło metro. Będziemy mogli zobaczyć tu dwie nowe stacje: Bemowo i Ulrychów. Szacujemy, że w ciągu roku skorzysta z nich ponad 40 mln pasażerów, co niesamowicie odciąży ruch w stolicy. Ze stacji Trocka będzie można dojechać w ten rejon w niecałe 30 minut – mówił Rafał Trzaskowski, prezydent m.st. Warszawy.

Więcej...

JUBILEUSZOWA EDYCJA DNI URSYNOWA Z METREM WARSZAWSKIM

W miniony weekend, pod Kopą Cwila odbyła się 25 jubileuszowa edycja Dni Ursynowa – największej imprezy plenerowej organizowanej w dzielnicy Ursynów. Wśród wystawców, tradycyjnie pojawiło się Metro Warszawskie prezentując swoje stoisko. Dla najmłodszych przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji miedzy innymi konkursy z nagrodami, w których wygrać można było gadżety z logo Spółki, a żywa maskotka firmowa  - „Krecik” rozdawała wiatraczki, balony i chorągiewki. Nie zabrakło również merytorycznych informacji dotyczących rozbudowy metra dla wszystkich zainteresowanych. Pracownicy Spółki informowali o planowanym przebiegu linii metra M3 w praskiej części Warszawy oraz o kolejnym etapie rozbudowy odcinka zachodniego II linii metra, Projekcie 3+Karolin.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się również dobiegająca końca inwestycja budowy drugiego etapu odcinka zachodniego i wschodniego-północnego metra w Warszawie.

Więcej...

Metro na II Pikniku Naukowym na Bemowie

W sobotę, 4 czerwca br. Metro Warszawskie uczestniczyło w II Pikniku Naukowym zorganizowanym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych jak również dorosłych warszawiaków. Zorganizowane zostały tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy doświadczalne. Wszyscy uczestnicy mieli szansę eksperymentować w różnych strefach naukowych.
W trakcie Pikniku Spółka Metro Warszawskie zorganizowała punkt promocyjno -informacyjny, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat bieżącej działalności metra, o trwającej rozbudowie linii M2 w Warszawie oraz współfinansowaniu tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza odcinek zachodni obejmujący stacje Ulrychów i Bemowo.

Więcej...

Nowoczesne przedszkole na Bródnie już gotowe

Komfortowy, parterowy budynek w pełni dostosowany do potrzeb osób z niepełnosprawnościami z nowoczesnymi salami dydaktycznymi – przedszkole rozebrane na potrzeby budowy metra wraca w nowoczesnej odsłonie. Wkrótce do nowej siedziby na Bródnie powrócą dzieci.
Formalnie nie będzie to nowa placówka. Przedszkole mieściło się przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana już od lat, jednak pod koniec 2018 r. musiało zostać rozebrane na czas budowy stacji metra Bródno. Wówczas dzieci zostały przeniesione do wydzielonej przestrzeni w budynku szkoły.

Więcej...

Zobacz wszystkie aktualności