W nocy z piątku na sobotę (z 16 na 17 czerwca) wyłączony z ruchu zostanie jednokierunkowy fragment ul. Targowej pomiędzy skrzyżowaniami z ul. Wileńską i ul. 11 Listopada.

Wykonawca budowy wschodniego odcinka metra – trzech stacji z Dworca Wileńskiego na Targówek – rozpocznie budowę szybu wydobywczego dla tarcz TBM. Obie tarcze – Maria i Anna – drążą już tunele ze stacji przy ul. Trockiej. Pierwsza z nich pokonała już 297 metrów i ułożyła 191 pierścieni tunelu prawego, zaś TBM Anna wydrążyła 43 m i ułożonych zostało 23 pierścienie tunelu lewego. Gdy tarcze skończą drążenie tuneli i dotrą do stacji Dworzec Wileński trzeba będzie je wyjąć spod ziemi. Dlatego na końcu komory torów odstawczych, za stacją wybudowany zostanie szyb, przez który dźwig wydobędzie rozmontowaną tarczę na powierzchnię. Będzie on zlokalizowany na ul. Targowej w pobliżu ul. 11 Listopada.
W związku z tym, zamknięty dla ruchu będzie jednokierunkowy fragment ul. Targowej. Nie będą zamykane skrzyżowania z ul. Wileńską i 11 Listopada.

Jadący od strony skrzyżowania z al. „Solidarności” będą musieli skręcić w ul. Wileńską – dalej prosto będzie możliwy tylko dojazd na plac budowy i do posesji przy numerach 78, 80, 82 i 84. Z kolei na odcinku pomiędzy ul. Ratuszową a ul. 11 Listopada wprowadzony zostanie ruch dwukierunkowy z możliwością skrętu z ul. Targowej w ul. 11 Listopada. Objechać zamknięty fragment ulicy można jadąc ulicami: Wileńska – Inżynierska; al. „Solidarności” – Jagiellońska – Ratuszowa lub al. „Solidarności” – Szwedzka. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała do wiosny 2019 r.

Pomiędzy ul. Wileńską a 11 Listopada zamknięte zostaną również: droga dla rowerów po północnej stronie ul. Targowej i kontrapas rowerowy. Objazd dla rowerzystów zostanie poprowadzony południową stroną jezdni, gdzie wytyczony będzie ciąg pieszo-rowerowy (przy przejściu dla pieszych za ul. 11 Listopada a przed przystankiem tramwajowym zostanie wytyczony przejazd rowerowy). W kolejnym etapie prac, gdy plac budowy zwolni narożnik skrzyżowania z ul. 11 Listopada, droga dla rowerów zostanie otwarta. Przez cały czas przejście dla pieszych po północnej stronie ulicy będzie utrzymane.