2021-10-11 13:00

Na sobotę i niedzielę, 16 i 17 października, zaplanowane zostały prace modernizacyjne na linii metra M1. Pociągi będą jeździły tylko na trasie Wilanowska – Młociny.

Na najbliższy weekend zaplanowano remont podstacji trakcyjno-energetycznej na stacji Ursynów pierwszej linii metra. Podstacje trakcyjno-energetyczne ursynowskiego odcinka metra powstały trakcie budowy na przełomie lat 80 i 90 ubiegłego wieku i wymagają modernizacji.

Prace potrwają od początku kursowania w sobotę, do końca kursowania w niedzielę. W tym czasie pociągi będą kursowały tylko pomiędzy stacjami Wilanowska a Młociny.  Obowiązywał będzie normalny rozkład jazdy, tj. w sobotę 16 października sobotni, wraz z kursami nocnymi a w niedzielę 17 października świąteczny, bez kursów nocnych.

Na ursynowskim odcinku metra pasażerów przewiozą autobusy zastępczej linii ZM1. Pojadą one trasą:

ZM1: METRO KABATY – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – Puławska – METRO WILANOWSKA.

Zmienią się również trasy autobusów linii 710, 724 i 742. Nie zakończą kursów na pętli Os. Kabaty, tylko dojadą do Metro Wilanowska, ulicami: Wąwozowa – al. Komisji Edukacji Narodowej – al. Harcerzy Rzeczypospolitej – Rolna – al. Wilanowska – METRO WILANOWSKA.

Wróć