Zaczynamy zapisy do III edycji zajęć edukacyjnych dla dzieci.

Czy wiesz gdzie narodziło się metro? Po co komu takie podziemne podróżowanie? Jak powstają tunele metra? A kto jest liderem transportu podziemnego na świecie? Jak długa i zawiła jest historia metra w Warszawie? A może wiesz, z jaką największą prędkością poruszają się pociągi pod ziemią? Gdzie znajduje się najgłębsza stacja na świecie, a gdzie można pojechać najkrótszą linią metra? Do czego służy żółty telefon z wielką czarną słuchawką? Komu i po co potrzebna jest żółta linia wymalowana wzdłuż każdego peronu? Takich pytań jest jeszcze bez liku.

W tym roku szkolnym postaramy się zaspokoić ciekawość naszych najmłodszych pasażerów i odpowiedzieć na te i wiele innych pytań związanych z tematyką metra oraz oprowadzić Was po kilku ciekawych zakątkach II linii metra, do których na co dzień nie mogą się dostać nasi pasażerowie. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych. Nie przegap tej informacji bo już w czwartek 18 października ruszaj kolejna edycja bezpłatnych zajęć edukacyjnych „Raz, dwa, trzy – w świecie metra jesteś ty”, których organizatorem jest Metro Warszawskie Sp. Z o.o. W tej edycji mamy dla Was niespodziankę. W związku z bardzo dużym zainteresowaniem po raz pierwszy przygotowaliśmy zajęcia z myślą o dzieciach w wieku przedszkolnym. Zatem zapraszamy serdecznie do udziału w zajęciach starsze grupy przedszkolne (5-latków), zerówki, klasy I oraz jak co roku dzieci z klas II, III i IV. Do końca roku szkolnego zaplanowaliśmy łącznie aż 22 spotkania. Zajęcia odbywać się będą tradycyjnie w sali konferencyjnej na stacji centralnego odcinka II linii metra Nowy Świat – Uniwersytet skąd wyruszymy na wycieczkę. Dla wszystkich znawców metra przygotowaliśmy ciekawe niespodzianki!

Zainteresowanych nauczycieli i wychowawców zapraszamy do zapoznania się z załączonym kalendarzem zajęć i naszą ofertą edukacyjną. Zgłoszenia na zajęcia prosimy przesyłać na adres: edukacja@metro.waw.pl korzystając z załączonego formularza. Jednocześnie przypominamy, iż liczba miejsc na zajęciach jest ograniczona. O udziale w zajęciach decydować będzie kolejność zgłoszeń.

Prosimy o zapoznanie się ze szczegółowymi informacjami (pliki PDF):

Formularz zgłoszeniowy 
Harmonogram zajęć
Zajęcia klasa I i przedszkola
Zajęcia klasa II-IV