W minioną niedzielę, 9 października br, dwie dzielnice: Targówek i Bemowo zorganizowały z okazji otwarcia nowych stacji odcinka 2+3 II liii metra, wydarzenie plenerowe pn. “Połączeni Metrem, w którym poza Metrem Warszawskim Sp. z o.o. uczestniczyli również: Zarząd Transportu Miejskiego, Państwowe Muzeum Archeologiczne oraz firma Gulermak. Impreza odbywała się równocześnie w dwóch miejscach – przy urzędzie dzielnicy na Bemowie oraz przy urzędzie dzielnicy na Targówku.

Podczas wydarzenia zarówno na stoisku Metra Warszawskiego,  Państwowego Muzeum Archeologicznego oraz Wykonawcy można było dowiedzieć się, jak przebiegały prace przy budowie podziemnej kolei i co przy tej okazji znaleziono pod ziemią. Metro Warszawskie specjalnie z tej okazji przygotowało wystawę prezentującą zdjęcia etapów budowy: prace przed, w trakcie i po realizacji inwestycji. Wystawa wzbudziła duże zainteresowanie odwiedzających. Na obu stoiskach przygotowanych przez Metro Warszawskie, można było również uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności odcinka 3+Karolin oraz planowanego przebiegu linii M3.

Najmłodsi pasażerowie mieli możliwość zdobycia atrakcyjnych gadżetów z logo Spółki odpowiadając na pytania z wiedzy o metrze oraz zrobić wspólne zdjęcie z Krecikiem – naszą firmową maskotką.

Wszystkim odwiedzającym nasze stoisko pasażerom dziękujemy za zainteresowanie i zapraszamy serdecznie na kolejne imprezy z naszym udziałem.