W sobotę i niedzielę 13 i 14 maja  tłumy warszawiaków oglądały tarcze TBM na budowie stacji metra Trocka. Ścieżka dla zwiedzających, wytyczona przez organizatorów, prowadziła po powierzchni placu na strop przyszłej stacji, wzdłuż otworu technologicznego, przez który można było zobaczyć z góry przygotowywaną do drążenia tuneli maszynę TBM „Anna”. Pracująca już tarcza „Maria” widoczna była na ekranie monitora. Dużą atrakcją dla zwiedzających była możliwość pozostawienia pamiątkowego podpisu na betonowym elemencie obudowy tunelu. Wraz z warszawiakami plac budowy stacji Trocka odwiedziła Prezydent Miasta Stołecznego Warszawy.

Dla odwiedzających przygotowane również zostały stoiska promocyjno – informacyjne. Na stoisku Metra Warszawskiego Sp. z o.o.  na bieżąco dostępne były informatory i wizualizacje związane z inwestycją oraz mapy przebiegu metra.
O realizacji inwestycji i jej finansowaniu z środków Unii Europejskiej informowali pracownicy Spółki. Dla najmłodszych, jak zwykle, przygotowane zostały zabawy i konkursy, w których wygrać można było gadżety związane ze Spółką Metro Warszawskie.