Spółka Metro Warszawskie wzięła udział w finale IX edycji Parku Rzeźby na Bródnie. Celem wydarzenia pn. Park Rzeźby na Bródnie jest popularyzacja sztuki publicznej oraz włączenie we wspólny projekt artystów, mieszkańców dzielnicy, urzędników samorządu oraz instytucje Warszawy. Park Rzeźby na Bródnie pełni również funkcję wystawy sztuki współczesnej, prezentowanej pod gołym niebem, dostępnej dla widzów przez 24 godziny na dobę.

Finał dziewiątej edycji przedsięwzięcia odbył się w sobotę, 30 września bieżącego roku. Na stoisku przygotowanym przez Metro Warszawskie, można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności budowy I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego, oraz planowanych inwestycji 3+2 i 3+ Mory.

Dla zainteresowanych rozbudową przygotowane zostały foldery, ulotki oraz informacje o zmianach w komunikacji miejskiej. Przedstawiliśmy również wizualizacje stacji odcinka wschodniego  – północnego oraz zachodniego. Na wszystkie pytania dotyczące przede wszystkim budowy odcinków wschodniego – północnego jak i zachodniego, ale również planów związanych z dalszą rozbudową ww. odcinków odpowiadali pracownicy Spółki. 

Najmłodsi mieli możliwość skorzystania z kącika dla dzieci gdzie mogli rozwiązywać quizy, zagadki z wiedzy o metrze, pokolorować pociągi metra oraz zrobić wspólne zdjęcie z Krecikiem – naszą firmową maskotką.

Na zakończenie wydarzenia odbyło się uroczyste odsłonięcie rzeźby „Mieszczanie z Bródna” oraz koncert Praskiej Orkiestry Dętej.