Metro Warszawskie uczestniczyło w Festiwalu „Przestrzeń wolności”, przygotowanym z okazji setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. To całodniowe, plenerowe wydarzenie organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa odbyło się 13 października br. na Krakowskim Przedmieściu i pl. Zamkowym. Kulminacyjnym punktem Festiwalu było zakopanie kapsuły czasu u zbiegu Krakowskiego Przedmieścia i ul. Karowej, w której znalazła się min. „Warszawska Księga Wolności” z wpisami tysięcy warszawiaków, flaga oraz mapy Warszawy. Otwarcie kapsuły planowane jest na 200-lecie niepodległości Polski w roku 2118.

Na warszawiaków, którzy uczestniczyli w festiwalu czekały liczne atrakcje, min. teatry uliczne, przejazdy zabytkowych samochodów i autobusów i koncerty. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – malowanek, zgadywanek, zabaw i konkursów, w których wygrać można było min. gadżety związane ze Spółką Metro Warszawskie.

Dla odwiedzających przygotowane zostało również stoisko promocyjno – informacyjne Metra Warszawskiego Sp. z o.o., na którym można było uzyskać szczegółowe informacje na temat rozbudowy II linii metra w Warszawie oraz współfinansowania tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i foldery oraz pamiątkowe numizmaty wykonane z okazji zakończenia drążenia tuneli pierwszego etapu rozbudowy II linii metra na odcinku zachodnim oraz wschodnim-północnym.