Metro Warszawskie uczestniczyło w „Festiwalu Europejskim”, przygotowanym z okazji 15-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie to, organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, odbyło się 1 maja br. na Krakowskim Przedmieściu, pl. Zamkowym oraz przy Multimedialnym Parku Fontann.

Na warszawiaków, którzy uczestniczyli w festiwalu czekały liczne atrakcje, min. teatry uliczne, występy wokalne i taneczne artystów z państw Unii Europejskiej, a w strefie kulinarnej można było posmakować potraw narodowych. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – warsztatów plastycznych, warsztatów budowania charakterystycznych europejskich budowli oraz zabaw i konkursów, w których wygrać można było min. gadżety związane ze Spółką Metro Warszawskie.

W tzw. strefie miejskiej, gdzie min. spółki miejskie prezentowały realizowane przez siebie projekty, przygotowany został punkt promocyjno – informacyjny Metra Warszawskiego Sp. z o.o. Na stoisku Metra można było uzyskać szczegółowe informacje na temat rozbudowy II linii metra w Warszawie. Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i foldery na temat pierwszego etapu (projekt 3+3) i drugiego etapu (projekt 2+3) rozbudowy II linii metra na odcinku zachodnim oraz wschodnim-północnym.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.