Metro Warszawskie uczestniczyło w „Pikniku Europejskim”, przygotowanym z okazji 15-tej rocznicy przystąpienia Polski do Unii Europejskiej. Wydarzenie to, organizowane przez Miasto Stołeczne Warszawa, odbyło się 19 maja br. w parku im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha”.

Dodatkową atrakcją dla naszych Pasażerów była możliwość zwiedzania trzech nowo wybudowanych stacji metra odcinka wschodniego-północnego linii M2. W niedzielę od godz. 11:00 do godziny 15:00 bez ograniczeń każdy mógł zwiedzić teren stacji metra Szwedzka, Targówek Mieszkaniowy, Trocka.

Na warszawiaków, którzy uczestniczyli w pikniku czekały również liczne atrakcje, występy wokalne i taneczne artystów z państw Unii Europejskiej, a w strefie kulinarnej można było posmakować potraw narodowych. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych – warsztatów plastycznych, zabaw i konkursów, w których wygrać można było min. gadżety związane ze Spółką Metro Warszawskie.

Na stoisku Metra można było uzyskać szczegółowe informacje na temat rozbudowy II linii metra w Warszawie. Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i foldery na temat pierwszego etapu (projekt 3+3) i drugiego etapu (projekt 2+3) rozbudowy II linii metra na odcinku zachodnim oraz wschodnim-północnym.

Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stacje oraz stoisko podczas wydarzenia serdecznie dziękujemy.