Metro Warszawskie po raz kolejny współorganizowało i uczestniczyło w Dniach Transportu Publicznego, które odbyły się  23 i 24 września w Warszawie. Tegoroczna edycja święta transportu publicznego odbyła się w sobotę na terenie zajezdni tramwajowej R-3 „Mokotów” przy ul. Woronicza 27 i zajezdni autobusowej R-1 „Woronicza” przy ul. Woronicza 29, oraz w niedzielę na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty.

23 września, od godziny 10.00 do 17.00, na stoisku przygotowanym przez Metro Warszawskie, można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, w szczególności budowy I etapu odcinków: zachodniego i  wschodniego-północnego, oraz planowanych inwestycji 3+2 i 3+Mory. Rozdawaliśmy również bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (zwiedzać STP można było w niedzielę 24 września), a służby metra zaprezentowały pojazd Mercedes Benz – Unimog U400. Najmłodsi mieli możliwość skorzystania z kącika dla dzieci gdzie mogli rozwiązywać quizy, zagadki z wiedzy o metrze, oraz zrobić wspólne zdjęcie z Krecikiem – naszą firmową maskotką.

W dniu 24 września, wszystkie osoby posiadające bezpłatne wejściówki mogły zwiedzać stację  Techniczno – Postojową Kabaty, na co dzień niedostępną dla pasażerów. Około pół tysiąca warszawiaków w ciągu siedmiu godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra. Od godziny 10.00 każda ze zwiedzających grup miała okazję zobaczyć: punkt gdzie pociągi metra pod lasem kabackim wjeżdżają pod ziemię, naziemny tor próbny metra, elektrowozownię – miejsce, gdzie pociągi są naprawiane oraz pojazd ratownictwa technicznego Mercedes Benz–Unimog U400.

Wszystkim odwiedzającym dziękujemy za tak liczne przybycie do naszego stoiska oraz na STP Kabaty.