W dniach 17 i 18 września br. odbyły się Dni Transportu Publicznego, współorganizowane przez  Metro Warszawskie Sp. z o.o. Tegoroczna edycja tej największej imprezy plenerowej, poświęconej komunikacji miejskiej w Warszawie, odbyła się w sobotę na terenie zajezdni autobusowej MZA R4 „Stalowa” przy ul. Stalowej 77, oraz w niedzielę 18 września 2022 r. na terenie Stacji Techniczno-Postojowej Kabaty.

17 września, w godzinach 10:00 – 16:30, na stoisku przygotowanym przez Metro Warszawskie, można było uzyskać informacje na temat rozbudowy II linii metra, 
w szczególności budowy inwestycji 2+3 i 3+Karolin oraz planowanego przebiegu linii M3. Rozdawaliśmy również bezpłatne wejściówki upoważniające do zwiedzania Stacji Techniczno-Postojowej na Kabatach (zwiedzanie STP odbyło w niedzielę 18 września). 
Najmłodsi pasażerowie mieli możliwość w zorganizowanej strefie dla dzieci wygrać atrakcyjne gadżety z logo Spółki odpowiadając na pytania z wiedzy o metrze, oraz zrobić wspólne zdjęcie z Krecikiem – naszą firmową maskotką.

W dniu 18 września, wszystkie osoby posiadające bezpłatne wejściówki mogły zwiedzać stację Techniczno – Postojową Kabaty, na co dzień niedostępną dla pasażerów. Ponad osiemset osób w ciągu siedmiu godzin obejrzało Stację Techniczno – Postojową metra w tym m.in. punkt, gdzie pociągi metra wjeżdżają pod ziemię, elektrowozownię – miejsce, gdzie pociągi są naprawiane, pociągi metra wraz z taborem pomocniczym oraz pojazd ratowniczy Straży Pożarnej Metra Warszawskiego

Wszystkim, którzy odwiedzili nas podczas Dni Transportu Publicznego dziękujemy i zapraszamy serdecznie na kolejne imprezy z naszym udziałem!