W sobotę, 4 czerwca br. Metro Warszawskie uczestniczyło w II Pikniku Naukowym zorganizowanym na terenie Ośrodka Sportu i Rekreacji przez Urząd Dzielnicy Bemowo m.st. Warszawy.
Podczas imprezy nie zabrakło atrakcji zarówno dla najmłodszych jak również dorosłych warszawiaków. Zorganizowane zostały tematyczne warsztaty, pokazy i zabawy doświadczalne. Wszyscy uczestnicy mieli szansę eksperymentować w różnych strefach naukowych.

W trakcie Pikniku Spółka Metro Warszawskie zorganizowała punkt promocyjno -informacyjny, gdzie można było uzyskać szczegółowe informacje na temat bieżącej działalności metra, o trwającej rozbudowie linii M2 w Warszawie oraz współfinansowaniu tej inwestycji ze środków Unii Europejskiej. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszył się zwłaszcza odcinek zachodni obejmujący stacje Ulrychów i Bemowo.

Pracownicy Metra informowali również o planowanym przebiegu linii metra M3 w praskiej części Warszawy oraz o kolejnym etapie rozbudowy odcinka zachodniego II linii metra, Projekcie 3+Karolin.
Dla zainteresowanych inwestycją przygotowane zostały materiały informacyjne, broszury i ulotki. Na najmłodszych czekała nasza firmowa maskotka krecik oraz szereg konkursów, w których wygrać można było min. gadżety z logo Spółki.
Wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko serdecznie dziękujemy.

Na styku Woli i Bemowa powstaje najkrótszy odcinek linii M2. Składa się on z nieco ponad dwóch i pół kilometra tuneli oraz dwóch stacji: C05 „Ulrychów” – położonej w ciągu ul. Górczewskiej i C04 „Bemowo” zlokalizowanej w pobliżu skrzyżowania ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich. Za stacją C04 będą się znajdować tory odstawcze dla pociągów metra. Wykonawcą tej inwestycji jest konsorcjum firm Gülermak Ağir Sanayi İnşaat ve Taahhüt A.Ş. (lider) i Astaldi S.p.A. Wykonawca otrzyma za zrealizowanie inwestycji 959 249 940,00 zł. Drugi etap budowy odcinka zachodniego jest częścią projektu „Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru – etap III”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dla projektu o wartości 3 564 536 216,00 zł uzyskano dofinansowanie unijne w wysokości 1 952 151 513,23 zł.

Stopka UE Projekt 2+3