5 października 2022 r. odbędzie się już siódma odsłona akcji „ Dzień Integracji w metrze”, organizowanej przez Fundację Integracja i Metro Warszawskie Sp. z o.o.
Celem akcji jest dostarczenie pasażerom rzetelnej wiedzy na temat niepełnosprawności, wsparcie informacyjne osób z niepełnosprawnością, a także zwrócenie uwagi na ich sytuację w Polsce.

Podczas akcji pracownicy Integracji na terenach stacji Ratusz Arsenał oraz Nowy Świat-Uniwersytet rozdadzą pasażerom warszawskiego metra poradnik „Savoir-vivre wobec osób z niepełnosprawnością”. Proste porady znajdujące się w publikacji mają za zadanie sprawić, że osoby chcące pomóc nabędą odpowiednich umiejętności komunikacyjnych, co ułatwi im udzielenie skutecznego wsparcia napotkanej osobie z niepełnosprawnością, jak i zminimalizuje ryzyko wpadek i niezręczności, które często pojawiają się w takich sytuacjach.

Zapraszamy wszystkich w godzinach 8:00 – 11:00 na stację Ratusz Arsenał oraz w godzinach 15:00 do 18:00 na stację Nowy Świat-Uniwersytet.  Dodatkowo dniu akcji będzie uruchomiony, na terenie stacji Ratusz Arsenał, specjalny Punkt Informacyjny, w którym osoby z niepełnosprawnościami i ich bliscy będą mogli skorzystać z bezpłatnych porad. Pracownicy Centrum Integracji udzielą zainteresowanym odpowiedzi na pytania dotyczące m.in. orzeczeń o niepełnosprawności, świadczeń finansowych lub rynku pracy. Punkt prowadzony przez doradców będzie czynny w godzinach od 9:00 do 18:00.

Jak co roku, akcji „Dzień Integracji w metrze” towarzyszą warsztaty edukacyjne dla uczniów warszawskich szkół podstawowych. Prowadzą je edukatorzy z niepełnosprawnościami z Integracji i Metra Warszawskiego, zapoznając młodych warszawiaków nie tylko z integracyjnym savoir-vivrem, ale także zasadami bezpieczeństwa i wzywania pomocy w metrze.