W niedzielę, 30 września, w godz. 11.00-15.00 zapraszamy na dzień otwarty na stacji C7 budowanej pod ul. Górczewską, pomiędzy wiaduktem linii kolejowej a ul. Syreny.

Kolejna stacja, rozbudowywanej II linii metra, otworzy swoje podwoje przed warszawiakami. Tym razem goście będą mogli zobaczyć jedną ze stacji wolskiego odcinka podziemnej kolei, tj. stację C7 Młynów.

 Dzień otwarty na stacji budowanej pod ul. Górczewską, pomiędzy wiaduktem linii kolejowej a ul. Syreny potrwa od godz. 11.00 do 15.00. Zwiedzający zejdą zbudowanym w stanie surowym wejściem na poziom -1, czyli na antresolę, a potem na poziom -2, czyli poziom techniczny. Będzie można zobaczyć, jak montowane są instalacje techniczne podziemnej kolei. Warunkiem udziału w wydarzeniu jest przyniesienie wydrukowanego i podpisanego regulaminu wydarzenia, który można znaleźć : 

Regulamin tutaj (PDF 144 KB)

Zasady uczestnictwa w dniu otwartym

Wejście na teren stacji będzie od strony ul. Syreny. Ze względu na stan etapu budowy, nie było możliwe przygotowanie trasy dla potrzeb osób z niepełnosprawnościami, poruszających się na wózkach oraz dzieci wymagających w nich przewożenia. 

Zwiedzający nie mogą być pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Wymagany jest odpowiedni strój:

  • kryte obuwie na twardej podeszwie;
  • długie spodnie;
  • kask ochronny oraz kamizelka odblaskowa (uczestnicy otrzymają na placu budowy).

Wykonawca ma prawo odmówić wstępu na budowę osobom, których zachowanie wskazuje na stan po spożyciu alkoholu lub środków odurzających, a strój nie jest zgodny z wymaganiami. Może też odmówić zwiedzającemu dalszej wycieczki po placu budowy, jeżeli kierowane przez niego prośby zostaną przez zwiedzającego zignorowane. Wszystkie ograniczenia są tylko i wyłącznie dla bezpieczeństwa zwiedzających.