23 lipca tarcza TBM Maria rozpocznie drążenie tunelu między nowymi stacjami metra – Kondratowicza i Zacisze. W związku z tym 20 lipca otworzymy na Zaciszu dodatkowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra.

To już druga lokalizacja Punktu Informacyjnego na Targówku. Stworzyliśmy je, aby każdy mieszkaniec miał dogodne dla siebie miejsce z dostępem do bieżących informacji.

Czasowy Punkt Informacyjny zlokalizowany jest przy ul. Blokowej/Kanałowej, tuż obok bramy placu budowy. Pierwszy punkt pozostaje w tej samej lokalizacji przy ul. Bazyliańskiej 7 (boisko obok Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 275 im. Artura Oppmana), przy placu budowy stacji Bródno.

Czasowy Punkt Informacyjny budowy II linii metra przy ul. Blokowej/Kanałowej czynny będzie od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-19:00.

W związku z uruchomieniem drugiej placówki skróceniu ulegają godziny pracy punktu przy Bazyliańskiej 7 – placówka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00-17:00.

Już od dziś przez całą dobę dla mieszkańców dostępny jest również specjalny numer telefonu 783 650 050 oraz e-mail:brodno@budowametra.pl

W związku z pracą tarczy TBM na Zaciszu w połowie sierpnia Czasowy Punkt Informacyjny otwarty będzie przez 24 godziny na dobę. O przejściu w tryb 24h będą informowały banery i ulotki, które pojawiają się na ogrodzeniu inwestycji.

Punkty Informacyjne to lokale, gdzie odwiedzający mogą uzyskać wiadomości dotyczące budowy II linii metra. Dowiedzieć się tu można o technologii budowy, postępie prac i ich harmonogramie, organizacji ruchu, monitoringu budynków i środowiska. Na miejscu dostępne są broszury oraz informacje o dofinansowaniu inwestycji w ramach funduszy europejskich.

Można też zobaczyć projekty przyszłych stacji metra oraz obejrzeć aktualne zdjęcia z placu budowy i schematy tymczasowej organizacji ruchu. Na miejscu znajdą się również mapy prac tarcz TBM oraz codziennie aktualizowane informacje odnośnie lokalizacji maszyny drążącej.       

23 lipca rusza tarcza na Zacisze

Dziś TBM Anna zakończy drążenie tunelu łączącego stacje Bródno i Kondratowicza. 23 lipca ze stacji Kondratowicza ruszy TBM Maria, by zacząć drążenie tunelu łączącego stacje Kondratowicza i Zacisze.

A kilka dni po niej – 27 lipca – na odcinku zachodnim rozpocznie się rozruch pierwszej z tarcz na stacji Powstańców Śląskich. Do wydrążenia jest tam najkrótszy (ok. 137 m) odcinek tunelowy, łączący komorę torów odstawczych z korpusem stacji pod skrzyżowaniem ulic Górczewskiej i Powstańców Śląskich.

Na północno-wschodnim odcinku metra powstają trzy stacje: C19 roboczo nazywana „Zacisze” pod ul. Figara w pobliżu skrzyżowania z ul. Codzienną, C20 „Kondratowicza” przy skrzyżowaniu ulicy Malborskiej i Kondratowicza oraz C21 „Bródno” przy skrzyżowaniu ulicy Kondratowicza i Rembielińskiej. Połączą je ponad cztery kilometry torowiska. Za ostatnią stacją powstaje również komora torów odstawczych, która będzie służyła do zawracania i postoju pociągów. Wybudowane będą też trzy wentylatornie. Wykonawca, konsorcjum firm Astaldi i Gulermak, na zrealizowanie inwestycji wartej 1 397 895 000 zł, ma czas do września 2021 roku. Dokończenie odcinka wschodniego-północnego jest częścią projektu „Budowa II linii metra wraz z zakupem taboru – etap III”, który jest współfinansowany przez Unię Europejską z Funduszu Spójności w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020. Dla projektu o wartości 3 564 536 216,00 zł przyznano dofinansowanie unijne w wysokości 1 952 151 513,23 zł.