Na Bemowie powstają stacje i tunele metra, a także wentylatornie , które umożliwią właściwe napowietrzenie podziemnych obiektów i bezpieczną eksploatację linii metra. Budowa jednej z nich rozpocznie się we wtorek, 11 kwietnia, przy ul. Coopera. Kierowcy stracą możliwość przejazdu tą ulicą. Linia autobusowa 249 zmieni swoją trasę.

Budowa zachodniego odcinka linii M2 rozpoczęła się w lutym. Po wygrodzeniu terenu placów budowy i przebudowie instalacji podziemnych zamknięta została ulica Rayskiego, pod którą powstanie stacja C02 Chrzanów. Prace trwają również w rejonie pętli autobusowej Os. Górczewska, w pobliżu której zlokalizowany będzie podziemny przystanek C03 Lazurowa. Teraz przyszedł czas na budowę wentylatorni na ul. Coopera.

Dla pieszych
Żeby powstała wentylatornia oraz  niezbędne przyłącza, budowniczowie II linii metra muszą zająć teren vis a vis bloków Coopera 4 i 6 oraz całą szerokość jezdni i fragment chodnika. Dojście do budynków zostanie zachowane. Ułożony zostanie także tymczasowy chodnik, który pozwoli przejść wzdłuż ul. Coopera dookoła placu budowy (po zachodniej stronie ulicy). Wyznaczona zostanie także prowadząca do niego zebra.

Dla kierowców
Nie będzie możliwości przejazdu ulicą Coopera od Górczewskiej do Batalionów Chłopskich: będzie się składała z dwóch niezależnych odcinków. Wjazd i wyjazd będzie możliwy od strony ulicy Górczewskiej lub Batalionów Chłopskich. Pomiędzy budynkami Coopera 4 i 6 jezdnia zostanie zagrodzona. Możliwy będzie wyjazd z parkingu i dróg wewnętrznych.

Wykonawca zajmie także część parkingu przy ul. Coopera, w tym cały istniejący wjazd. W zamian wybudowany zostanie nowy.

Jeden z sugerowanych objazdów poprowadzi przez ulicę Batalionów Chłopskich, wzdłuż trasy S8 do Górczewskiej. Zamknięty odcinek będzie można także objechać:  Górczewską, Lazurową i Batalionów Chłopskich. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu dwóch ostatnich ulic zostanie dopasowana do zmian w ruchu.

Taka sytuacja będzie trwać do końca budowy II linii metra, czyli lutego 2026 roku.

Komunikacja
W związku z pracami, od wtorku, 11 kwietnia, od początku kursowania linia autobusowa 249  zmieni końcówkę trasy. Jej objazd poprowadzi ul. Lazurową i Górczewską do pętli os. Górczewska.

Nie będą funkcjonowały przystanki: Batalionów Chłopskich 54, Coopera-Przychodnia 02 oraz Coopera 02.